راهنمای استفاده

سلام آپارسامی های عزیز،

به آپارسام خوش آمدید.

صفحه ی اصلی اپلیکیشن آپارسام از  14 قسمت تشکیل شده ، که این 14 قسمت در قالب 11 بخش قابل رویت میباشد.

این یازده بخش عبارتند از :

نوار بالایی صفحه ، استوری ها ، بنر بالایی آپارسام ، کسب و کار های ویژه ، بنر ردیف دوم آپارسام ، محبوب ترین واحدها ، کسب و کار های بروز شده ، بنر پایین صفحه ی اصلی آپارسام ، آخرین کسب و کارها ، .... آخری و نوار پایین صفحه ی اصلی

1 ) بخش اول : نوار بالایی صفحه :

در این بخش سه قسمت وجود دارد .

1 ) گزینه ها 2 ) انتخاب شهر 3 ) اطلاعیه ها

1 - 1 ) گزینه ها :

در صفحه ی اصلی اپلیکیشن آپارسام ، در بخش نوار بالایی صفحه ، در سمت راست قسمت گزینه ها وجود دارد که با انتخاب آن ، به گزینه ها و امکاناتی که آپارسام برای شما عزیزان در نظر گرفته است دسترسی پیدا میکنید.

در این قسمت 11 گزینه قابل رویت میباشد که شما با انتخاب هر کدام ، به آن گزینه دسترسی خواهید داشت.

گزینه ی یک ) صفحه ی اصلی :

با لمس این گزینه شما مجددا به صفحه اصلی آپارسام باز خواهید گشت.

گزینه ی دو ) کسب و کارهای مورد علاقه :

داخل صفحه ی اختصاصی هر کسب و کار ، گزینه ای وجود دارد ( دنبال کردن ) که شما با انتخاب آن ، آن کسب و کار را به این گزینه ( کسب و کار های مورد علاقه ) اضافه خواهید کرد و هر بار که بخواهید ، با ورود به این گزینه ( کسب و کارهای مورد علاقه ) میتوانید تمامی کسب و کارهایی را که علاقه مند به دنبال کردن آنها هستید، مشاهده کنید.

گزینه ی سه ) ایجاد کسب و کار جدید:

شما در این قسمت میتوانید کسب و کار خود را براحتی در ظرف مدت چند دقیقه ثبت کرده و دارای یک صفحه ی اختصاصی کامل با گالری عکس و تصاویر کسب و کارتان باشید.

حال گام به گام این مرحله را پیش میرویم :

پس از ورود به گزینه ی " ثبت کسب و کار " ابتدا نام واحد کسب و کارتان را در کادر مربوط درج نمایید. سپس نام یکتای کسب و کارتان را طبق نمونه و با حروف و اعداد لاتین ، ثبت کنید. مرحله ی بعدی انتخاب عکس حساب کاربری ( پروفایل ) واحد کسب و کارتان میباشد. گزینه ی انتخاب عکس را لمس کرده و عکس مورد نظر را از گالری تصاویر گوشی و انتخاب کنید. شما همچنین میتوانید از طریق دوربین گوشیتان عکس گرفته ، و آن را به عنوان عکس حساب کاربری تان انتخاب نمایید. اگر تصویر انتخاب شده مورد دلخواهتان نبود ، میتوانید با لمس گزینه ی " حذف این تصویر و آپلود تصویر دیگر " عکس مورد نظرتان را تغییر دهید .پس از انتخاب عکس ، گزینه ی " تایید و ثبت  اطلاعات فوق " را لمس نمایید. حال دسته بندی کسب و کارتان را از میان دسته بندی های موجود انتخاب نمایید. در صورتی که کسب و کار شما در هیچ یک از دسته بندی ها وجود ندارد ، میتوانید با تیم پشتیبانی آپارسام تماس گرفته و درخواست ایجاد دسته بندی مورد نظر خود را بدهید ، تا تیم پشتیبانی آپارسام دسته بندی جدید را ایجاد نماید.

پس از انتخاب دسته بندی ، گزینه ی " انتخاب شهر و منطقه " را لمس کنید . در این قسمت ابتدا شهر مورد نظر و سپس منطقه کسب و کارتان را انتخاب نمایید. شما مینوانید منطقه ی مورد نظرتان را در کادر جستجو تایپ کرده و آن را بیابید.

حال نقطه ی دقیق کسب و کارتان را بر روی نقشه انتخاب نمایید،  پس از تایید میتوانید از روی گزینه ی بعدی نشانی کامل خود را وارد نمایید. حال گزینه ی " تایید و ثبت اطلاعات فوق " را لمس نمایید. درقسمت بعدی شماره تلفن ثابت و همراه خود ، نشانی پست الکترونیک (e-mail ) و نشانی وب سایت خود را وارد کرده ، و گزینه ی " تایید و ثبت اطلاعات فوق " را لمس کنید. در گام بعدی در صورت داشتن حساب کاربری در شبکه های اجتماعی میتوانید نشانی آنها را برای نمایش دادن در صفحه اختصاصی کسب و کارتان ، وارد کنید. در نهایت گزینه ی " تایید و ثبت اطلاعات فوق " را لمس کنید و سپس گزینه ی " ثبت اطلاعات و مرحله ی بعد " را لمس نمایید.

هم اکنون شما وارد قسمت " ثبت اطلاعات تکمیلی " شده اید که این قسمت نقش بسزایی در معرفی و نمایش کسب و کارتان در موتور جستجوی آپارسام دارد.

گزینه ی اول  یعنی " توضیحات کسب و کار " را لمس کرده و وارد آن شوید. ابتدا در کادر مربوطه توضیحاتی را که میخواهید مخاطبانتان از کسب و کار شما داشته باشد ، درج نمایید. در کادر زیرین هم شما میتوانید با درج کلمات کلیدی ( تگ ها ) برا بهتر دیده شدن واحد کسب و کارتان کمک کنید. به عنوان مثال : اگر شما مالک یک رستوران هستید ، میتوانید کلماتی مانند "کباب برگ " ، " خوشمزه " ، " بهترین غذا " ، " غذای اصیل ایرانی " ، " جوجه کباب " و ... را به عنوان کلمات کلیدی درج کنید ، تا هر موقع کاربران این کلمات را در موتور جستجوی آپارسام جستجو کردند ، رستوران شما نشان داده شود.

پس از تکمیل این قسمت " تایید وثبت اطلاعات فوق " را لمس کنید و وارد قسمت بعدی یعنی " امکانات و خدمات " شوید این قسمت را بر حسب دلخواهتان تکمیل نموده و وارد " برند ها و نمایندگی ها " شوید. در صورت داشتن برند و نمایندگی خاص این قسمت را تکمیل نمایید و با تایید وارد قسمت بعدی شوید.

در قسمت بعدی زمان و ساعات کاری خود را ثبت و تایید کرده و  گزینه ی " ثبت اطلاعات " را لمس نمایید .

صفحه ی اختصاصی شما هم اکنون در آپارسام ثبت شده است و پس از تایید ناظران ثبت اماکن و مشاغل آپارسام ، آماده ی بازدید توسط کاربران است .

گزینه ی چهار ) : کسب و کار های من :

با ورود به این گزینه تمامی کسب و کارهایی را که ثبت نموده اید ، مشاهده خواهید کرد. در صورتی که تا کنون کسب و کارتان در آپارسام ثبت نشده است ، با لمس " شروع کسب و کار" به گزینه " ایجاد کسب و کار جدید " رفته و میتوانید کسب و کارتان را طبق توضیحات گزینه ی 3 ، ثبت نمایید .

گزینه ی پنج )  افزایش اعتبار :

در این گزینه با شارژ حساب کاربری تان میتوانید از خدماتی که دارای هزینه میباشند ، نظیر تبلیغات و ویژه کردن کسب و کار و درخواست بنر و درج آگهی و اطلاع رسانی تخفیف های کسب و کارتان ، استفاده نمایید.

بدین صورت که با انتخاب مبلغ شارژ ، شما به درگاه پرداخت سیستم شاپرک متصل شده و پرداخت را انجام دهید.

گزینه ی شش ) لیست تراکنش ها :

این قسمت تراکنشها و پرداختهای شما را نشان میدهد.

گزینه هفت ) خروج از حساب کاربری:

با لمس این گزینه ، شما از حساب کاربری خود در اپلیکیشن آپارسام خارج میشوید و برای ورود مجدد ، حتما باید رمز عبور خود را به خاطر داشته باشید.

گزینه هشت ) قوانین فعالیت در آپارسام :

در این گزینه تمامی الزمات و بایدها و نبایدهای فعالیت در آپارسام ذکر شده است.

بدیهی است فعالیت کاربران محترم و صاحبان کسب و کار و مشاغل در آپارسام ، به منزله ی تایید و قبول موارد ذکر شده در این قسمت میباشد.

گزینه ی نه ) آموزش ها و سوالات :

در این قسمت تمامی آموزش های لازم برای فعالیت در اپلیکیشن آپارسام درج شده است و کاربران میتوانند با مراجعه به این قسمت آموزش های لازم برای فعالیت در اپلیکیشن آپارسام را ملاحظه بفرمایند.

گزینه ی ده ) تماس با پشتیبانی :

با ورود به این قسمت میتوانید با تیم پشتیبانی آپارسام تماس بر قرار کرده و سوالات ، نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به آپارسام منتقل نمایید. 

گزینه ی یازده ) درباره ی آپارسام :

در این قسمت توضیحات کلی در مورد آپارسام و نحوه ی شکل گیری و ایده پردازی گروه آپارسام و همچنین کاربردها و اهداف آپارسام توضیحاتی به کاربران محترم داده شده است. 

1 - 2 ) انتخاب شهر :

در وسط نوار بالایی صفحه ی اصلی ، قسمت انتخاب شهر قرار گرفته است که میتوانید با لمس این قسمت ، شهر مورد نظر را انتخاب کرده و اطلاعات مربوط به آن شهر را مشاهده بفرمایید.

1 - 3 ) اطلاعیه ها :

در این قسمت اطلاعیه های آپارسام برای شما عزیزان درج میشود و شما میتوانید با ورود به این قسمت از محتوای این اطلاعیه ها باخبر شود.

بخش دوم : استوری ها :

در صفحه ی اصلی از بالا به پایین اولین قسمت زیر نوار بالایی صفحه ، مربوط به استوری ها میباشد ، که حاوی تبلیغات مشاغل مختلف ، اطلاع رسانی ها و ... میباشد و شما با لمس هر یک از استوری ها میتوانید به محتوای آن دسترسی داشته باشید .

بخش سوم : بنر بالایی آپارسام : 

در بخش پایین استوری ها بنر اصلی آپارسام را مشاهده میفرمایید که اولین بنر آپارسام میباشد و با لمس هر یک از بنرهایی که به صورت رندوم در حال گردش است میتوانید وارد آن قسمت شده و تمامی کسب وکار ها و اطلاعات مربوط به آن بنر را بصورت ریز و تکمیل مشاهده بفرمایید.

بخش چهارم : کسب و کارهای ویژه :

پایین بنر اصلی کسب و کار های ویژه وجود دارند. کسب و کارهای ویژه کسب و کار هایی هستند که توسط مالک آن ها دارای عنوان " کسب و کار های ویژه  " شده اند و در گروه کسب و کار های ویژه نمایش داده میشوند .

ویژه کردن کسب و کار در واقع امکانی برای بهتر معرفی شدن و بهتر و بیشتر دیده شدن در صفحه ی اصلی آپارسام طراحی شده است . 

شما میتوانید با لمس قسمت مشاهده ی همه ، تمامی کسب و کارهای ویژه را ملاحظه بفرمایید و با انتخاب کسب وکار مد نظرتان وارد صفحه ی اختصاصی آن کسب و کار شده و اطلاعات آن را اعم از گالری عکس ، شماره تماس ، نشانی ، آگهی ها و مسیر دسترسی به آن کسب و کار بر روی نقشه و ... را ببینید.

شما میتوانید در صفحه ی مخصوص هر کسب و کار ، با لمس گزینه " دنبال کردن " آن کسب و کار را به گزینه ی " کسب و کار های مورد علاقه " خود که در قسمت گزینه ها در صفحه ی اصلی وجود دارد ، اضافه کنید.

شما با لمس نشانه ی ( آیکون ) اشتراک گذاری ، میتوانید این کسب و کار یا محل گردشگری مورد نظر یا فروشگاه تخفیف دار یا ... را با دیگران به اشتراک بگذارید و همچنین در صورت مشاهده ی تخلف یا ایراد در اطلاعات مندرج در مورد آن واحد ، موضوع را از طریق گزینه ی " گزارش تخلفات " که به شکل هشت ضلعی کوچک قرمز رنگ در کنار نشانه ی ( آیکون ) به اشتراک گذاری به چشم میخورد ، به آپارسام گزارش نمایید. همچنین شما با لمس این نشانه میتوانید ادعای مالکیت این کسب و کار را به آپارسام ارسال کرده و آن را بنام خود ثبت کنید. ( در صورتی که مالک این واحد بوده باشید. )

همچنین در قسمت پایین صفحه ی اختصاصی کسب و کار ، میتوانید به کسب و کار مورد نظر امتیاز داده و در صورت داشتن نظر یا پیشنهاد و انتقاد نسبت به آن واحد ، موضوع را به تیم پشتیبانی آپارسام ارسال نمایید.

بخش پنجم : بنر دوم صفحه ی اصلی :

در این بخش با لمس هر یک از بنرهایی که به صورت رندوم در حال گردش است میتوانید وارد آن قسمت شده و تمامی کسب وکار ها و اطلاعات مربوط به آن بنر را بصورت ریز و تکمیل مشاهده بفرمایید.

بخش ششم : محبوب ترین واحدها :

در این بخش محبوب ترین واحد ها از نظر کاربران برای راهنمایی و استفاده ی سایر کاربران قرار داده شده اند. در این بخش در واقع به ترتیب واحدهایی قرار دارند که شما کاربران محترم قبلا در صفحه ی شخصی آنها ، به آنها امتیاز داده اید ، که به ترتیب امتیاز ردیف شده اند.

بخش هفتم : بنر سوم آپارسام :

در این بخش با لمس هر یک از بنرهایی که به صورت رندوم در حال گردش است میتوانید وارد آن قسمت شده و تمامی کسب وکار ها و اطلاعات مربوط به آن بنر را بصورت ریز و تکمیل مشاهده بفرمایید.

بخش هشتم : کسب و کار های بروز شده :

در بخش نوار بالایی صفحه و در قسمت گزینه ها ، گزینه ی چهار را که انتخاب نمایید وارد گزینه ی "کسب و کارهای من " میشوید ، که همان کسب و کارهایی که قبلا ثبت کرده اید را نشان میدهد . در این قسمت اگر گزینه ی سبز رنگ " بروز رسانی " را انتخاب کنید کسب و کار ثبت شده ی شما بروز شده و در صفحه ی اصلی مجددا دربخش " کسب و کار های بروز شده " بالا می آید و مجددا دیده میشود .

کسب و کارهایی که در اپلیکیشن آپارسام ثبت میشوند به ترتیب ثبت بر روی همدیگر انباشته میشوند و بالطبع کسب و کارهایی که از لحاظ ناریخ ثبت زودتر ثبت شده اند در صفحات پایین تر قرار میگیرند .

امکان بروز رسانی به این دلیل طراحی شده است تا کسب و کارهایی که قبل تر ثبت شده اند بتوانند مجددا بالا آمده و در صفحه ی اصلی نمایش داده شودند.

بخش نهم : آخرین کسب و کار ها :

در این بخش آخرین و جدید ترین کسب و کارها و اماکنی که ثبت میشوند ، دیده خواهند شد و در واقع کسب و کار شما بلافاصله بعد از تایید ثبت در این بخش قابل روءیت خواهد بود .

بخش دهم : بنر پایین صفحه ی اصلی :

در این بخش با لمس هر یک از بنرهایی که به صورت رندوم در حال گردش است میتوانید وارد آن قسمت شده و تمامی کسب وکار ها و اطلاعات مربوط به آن بنر را بصورت ریز و تکمیل مشاهده بفرمایید.

بخش یازدهم : نوار پایین صفحه ی اصلی :

در این بخش پنج قسمت وجود دارد :

قسمت اول : پیشخوان :

کاربران آپارسام هر قسمتی از اپلیشن را که ملاحظه میکنند ، میتواند با لمس نشانه ی ( آیکون ) " پیشخوان " مجددا به صفحه ی اصلی باز گردند .

قسمت دوم : آخرین اخبار شهر :

با انتخاب این قسمت اخبار گوناگون شهر در دسترس کاربران محترم خواهد بود .

قسمت سوم : جستجو :

با لمس این نشانه ( آیکون ) کادر جستجوی آپارسام نمایان خواهد شد و کاربران محترم میتوانند با تایپ مکان یا شغل یا برند و ... مورد نظر خود ، آن را در موتور جستجوی آپارسام جستجو نمایند .

قسمت چهارم : آگهی های استخدام :

در این قسمت آگهی هایی توسط صاحبان کسب و کار ثبت شده اند ، نمایش داده میشود .

در نوار جستجوی بالایی این صفحه امکان جستجوی یک آگهی خاص وجود دارد .

قسمت پنجم : دسته بندی :

با ورود به این بخش دسته بندی مشاغل و اماکن موجود در آپارسام برای کاربران نمایش داده میشود . 

این دسته بندی در واقع همان دسته بندی ای است که در موقع ثبت کسب و کار توسط کاربران برای مکان یا کسب و کار خود انتخاب شده است .

هر دسته بندی اصلی ممکن است دارای چند زیر شاخه و دسته بندی جزء باشد که با لمس نشانه ی فلش مقابل هر دسته بندی میتوان لایه ی زیرین آن دسته بندی را ملاحظه کرد .

با  لمس هر دسته بندی تمامی کسب و کارهایی که در آن گروه در آپارسام ثبت شده اند به ترتیب موقعیت جغرافیایی ( لوکیشن ) نسبت به مکان حضور کاربر ، ردیف خواهند شد .