ساماندهی و آماده‌ سازی بخش مرکزی پارک بزرگ تبریز

شهردار منطقه چهار تبریز از ساماندهی و آماده‌ سازی بخش مرکزی پارک بزرگ تبریز خبر داد و گفت: ساماندهی و محوطه‌ سازی این مجموعه در دستور کار منطقه قرار گرفته است.

به گزارش شهریار، اکبر امجدی با بیان این مطلب، اظهار داشت: بخش مرکزی پارک بزرگ تبریز، در سال‌ های اخیر، به خاطر برخی کاستی‌ ها، نقش لازم را نداشت؛ از این رو، ساماندهی و محوطه‌ سازی این مجموعه در دستور کار منطقه قرار گرفته است.

وی، نخاله‌ برداری، نوسازی جدول‌ ها، ترمیم معابر، حذف نرده‌ های فرسوده قدیمی و تسطیح مجموعه را از جمله اقداماتی خواند که با تلاش مداوم عوامل اجرایی منطقه، در روزهای گذشته آغاز شده است.
شهردار منطقه۴ تبریز ادامه داد: در مرحله بعد، فضاسازی و کاشت انبوه ۶ هزار درخت و گل‌ کاری‌ های گسترده پاییزی، در بخش مرکزی پارک بزرگ پیگیری می‌ شود.

امجدی با اشاره به اینکه طرح پارک بزرگ، در فازهای متناوب، ساماندهی و توسعه می‌ یابد، اظهار داشت: این پارک، جزو بوستان‌های قدیمی و گسترده کشور است و با توجه به مشکلات مالکیت، سال‌ ها، در پروسه گردشگری شهر، حضور نداشته است.

شهردار منطقه۴ تبریز در عین حال، خاطرنشان کرد: علی‌ رغم تمام محدودیت‌ ها، شهرداری منطقه۴ در دو سال گذشته، تمام زمینه‌ های حقوقی و اجرایی خود را به کار گرفته تا این مجموعه کم‌نظیر را احیا کند.